Aktualności

Dzień Otwarty

25.03.2017 02:00 · Drukuj

Konkurs Wiedzy o Prawie

24.03.2017 02:00 · Drukuj
24 marca 2017 r. po raz drugi w naszej szkole odbył się etap szkolny Ogólnopolskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie dla szkół podstawowych i gimnazjalnych organizowany przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych.  Celem Konkursu jest, by upowszechnienie wiedzy prawnej sprzyjało szacunkowi do państwa i budowaniu postaw obywatelskich, szczególnie wśród młodego pokolenia Polaków. Etap pierwszy (szkolny) składał się z części pisemnej tj. testu zawierającego 50 zadań zamkniętych oraz z wypowiedzi ustnej przed Komisją Szkolną.

Do etapu drugiego – okręgowego, który odbędzie się w Szczecinie 25 kwietnia zakwalifikowało się 3 uczniów z każdej ze szkół z najwyższą łączną punktacją:

Szkoła Podstawowa:
1 Maciej Mazan 6a, 2 Barbara Zasuwa 6a, 3 Bartosz Bęben 6a
.

Gimnazjum: 1 Zofia Wardacka 3A,  2 Jan Borowski 3A, 3 Katarzyna Obolik 3B

Wiosenne Biegi Przełajowe

21.03.2017 04:00 · Drukuj
Wiosenne Biegi Przełajowe to już tradycyjne powitanie wiosny (na biegowo) przez uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Kliniskach Wielkich.
W tym roku blisko setka uczniów klas 4,5 i 6 Szkoły Podstawowej biegało na 900m trasie w Puszczy Goleniowskiej na terenie Nadleśnictwa Kliniska.
Wszyscy uczestnicy na mecie otrzymali medal a najlepsi dyplomy i drobne upominki.
Była wiosenna moc, sportowa rywalizacja, gorący doping i świetna zabawa. Sportowe ziarenko zostało zasiane.

fotorelacja: www.progdar.pl

organizator
Akademia Biegania - ProGDar Marathon Team
Dziękujemy naszym partnerom za wsparcie.

pozdrawiam
Dariusz Gapiński
WYNIKI BIEGU
Klasa IV
Dziewczęta

1. Martyna Podgórska 4b
2. Klaudia Majkrzak 4b
3. Amelia Pawlaczyk 4b
Chłopcy

1. Filip Tyszkiewicz 4a
2. Karol Boczkowski 4a
3. Kajetan Kociuba 4b
Klasa V
Dziewczęta

1. Aleksandra Niewczas 5b
2. Anna Braziul 5a
3. Amelia Napieraj 5b
Chłopcy

1. Szyman Białas 5b
2. Brajan Ozdoba 5b
3. Daniel Bakalarz 5b
Klasa VI
Dziewczęta

1. Katarzyna Nowakowska 6a
2. Natalia Głowacka 6b
3. Ewelina Makowska 6b
Chłopcy

1. Mateusz Tyszkiewicz 6a
2. Mateusz Biegański 6a
3. Eliasz Aksamit 6a

Sukces recytatorów

21.03.2017 03:00 · Drukuj
21 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Małym Konkursie Recytatorskim na poziomie gminnym w Goleniowie. Reprezentowali nas wyłonieni na etapie szkolnym: Gaja Lademann 2b, Anna Dudek 3a, Michał Woźniak 3c, Aleksandra Krupska 4b, Oliwia Sienicka 6a, Julia Balcerzak 5b, Agata Magdziak 2A, Zofia Wardacka 3A, Jan Borowski 3A.

Jury oceniało uczestników biorąc pod uwagę ogólny wyraz artystyczny, dobór utworów oraz ich interpretację. Spośród kilkudziesięciu uczestników wybrani zostali laureaci, a wśród nich: Gaja Lademann 2b, Zofia Wardacka 3A, Jan Borowski 3A. Już wkrótce zaprezentują swoje utwory na etapie powiatowym. Trzymamy kciuki. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów oraz zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Wiosna, ach to Ty!

21.03.2017 02:00 · Drukuj
Kolorowo i radośnie zrobiło się pierwszego dnia wiosny, kiedy to dzieci z klas pierwszych udały się na wiosenny spacer.  Pierwszaki hucznie pożegnały zimę, by móc z radością przywitać nową porę roku. Aby tradycji stało się zadość, dzieci wyruszyły w korowód z barwnymi Marzannami.  Głośnym śpiewem i wesołymi okrzykami przywoływały wiosnę tak, że słyszeli to chyba wszyscy mieszkańcy. Teraz czekamy, aż wiosna zagości u nas na dobre!

Finaliści

20.03.2017 02:00 · Drukuj
FINALIŚCI  ETAPU  WOJEWÓDZKIEGO  KONKURSÓW  DLA GIMNAZJALISTÓW 
WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO  W  ROKU  SZKOLNYM  2016/2017:

• MATEMATYCZNEGO  - Jan Borowski klasa 3A
• CHEMICZNEGO - Jan Borowski klasa 3A
• GEOGRAFICZNEGO – Łukasz Leszczyński 2A
• POLONISTYCZNEGO – Zofia Wardacka 3A
• JĘZYKA ANGIELSKIEGO – Filip Rusek 3A


Pozostałe wyniki zostaną ogłoszone w późniejszym terminie. Serdecznie gratulujemy.

VI Marsz na Orientację 18 Południkiem przez Bydgoszcz

18.03.2017 02:00 · Drukuj
18 marca pokonaliśmy dystans prawie  600 km w dwie strony aby wziąć udział w VI Marszach na Orientację 18 Południkiem przez Bydgoszcz.

Spacerowaliśmy z mapą po miejscach w Bydgoszczy, nawiązujących do wielu historycznych wydarzeń z dziejów miasta, przez które przebiega 18 Południk oraz w jego najbliższej okolicy. Trasa marszu zaczynała się w Miejskim Centrum Kultury przy ulicy Marcinkowskiego, przebiegała przez Wyspę Młyńską, Stare Miasto i kończyła się na Wzgórzu Dąbrowskiego. Na trasie skorzystaliśmy z możliwości zwiedzania Europejskiego Centrum Pieniądza oraz Wieży Ciśnień z wystawą wyposażenia dawnych łazienek i tarasem widokowym, z którego podziwialiśmy  panoramę miasta.

Naszym zadaniem na trasie było dopasowanie do każdego zaznaczonego na mapie punktu kontrolnego zdjęcia obiektu oraz roku wydarzenia z dziejów miasta związanego z danym miejscem.

„Tydzień kanapkowy”

17.03.2017 02:00 · Drukuj
W tym tygodniu, tj. 13-17 marca, klasy nauczania początkowego robiły wiosenne kanapki. Królowały na serkach i serach witaminy zawarte w papryce, pomidorach, zielonych ogórkach i sałacie. Dzieci z wielkim entuzjazmem robiły owe kanapki, a później je konsumowały. Były to kolejne zajęcia świetlicowe poświęcone tematyce prozdrowotnej.

Obchody III Szkolnego Dnia Mózgu w Szczecinie

16.03.2017 02:00 · Drukuj
„Wygrywa ten, kto ma jasno określony cel
i nieodparte pragnienie, by go osiągnąć”

(Napoleon Hill; amerykański pisarz)

Święto Mózgu organizowane jest w Polsce od 1999 roku przez Polskie Towarzystwo Przyrodników im. Kopernika w Krakowie. W czwartek (16.03.2017 r.) Oddział  Szczeciński Polskiego Towarzystwa Przyrodników im. Kopernik oraz Zespół Szkół Sportowych w Szczecinie zorganizowali Konkurs Biologiczny i konferencję naukową - pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Wykład „Przyczyny alergii” przeprowadziła dr hab. prof. US Małgorzata Puc, natomiast wykład „Głodny mózg” przedstawiła dr n. med. Ewa Siwiec z Oddziału Szczecińskiego PTP im. Kopernika. Kolejne wystąpienia dotyczyły m.in.: celu i motywacji, wykorzystania literatury w przygotowaniu do konkursu wiedzy o mózgu dla szkół ponadgimnzjalnych oraz najnowszych badań nad mozgiem.

Naszą szkołę w spotkaniu reprezentowali uczniowie: Zofia Wardacka, Mateusz Świątek, Adam Korniejczuk, Jan Borowski i Piotr Zieliński. Uczestnicy spotkania mieli możliwość obejrzenia wielu wystaw poświęconych różnym dziedzinom nauki, w tym: matematyce, biologii, geografii, fizyce czy chemii.

Gra podłogowa "Wycieczka do lasu"

16.03.2017 02:00 · Drukuj
W dniu 16 marca 2017 odbyły się kolejne zajęcia świetlicowe w języku angielskim. Tym razem uczniowie z klasy 2b wzięli udział w grze podłogowej "Wycieczka do lasu". Dzieci poznały słownictwo w języku angielskim  charakterystyczne dla gier (np. tracisz kolejkę, idź dwa pola do przodu, skocz 3 pola do przodu) oraz powtórzyły  i utrwaliły nazwy zwierząt - mieszkańców lasu (np. jeleń, zając czy lis).Gra podłogowa to bardzo dobra forma nauki języka poprzez zabawę i uczniowie chętnie w niej uczestniczyli. Na kolejne zajęcia w języku angielskim zapraszamy tuż przed Wielkanocą.

44 Rekreacyjna Parkowa Impreza na Orientację

11.03.2017 02:00 · Drukuj
11 marca na terenie Parku Kasprowicza odbyła się 44 Rekreacyjna Parkowa Impreza na Orientację zorganizowana przez Międzyszkolny Klub Sportowy WIKING.

Imprezę rozpoczęliśmy od odebrania aż 12 medali i dyplomów zdobytych w trzech kategoriach podczas poprzednich zawodów na orientację w Parku Leśnym „Zdroje”, które odbyły się w styczniu.

W kategorii TP (uczniowie do piątej klasy szkoły podstawowej włącznie): miejsce pierwsze zajęli: Kajetan Kociuba, Alan Skórzewski (z klasy 4b) i Martyna Mańczuk (z klasy 4a), miejsce drugie: Daniel Bakalarz i Filip Oleszczyk (z klasy 5b), a miejsce trzecieJulia Balcerzak, Maja Napieraj, Amelia Napieraj (również z klasy 5b).

W kategorii TM (klasy szóste szkoły podstawowej i gimnazja) miejsce drugie zdobyli: Jan Kępiński (z klasy 6b) i Mateusz Tyszkiewicz (z klasy 6a).

W kategorii Open (TO) drugie miejsce zdobyli: Pani Dyrektor Kamilla Szydłowska-Kępińska i Pan Daniel Halicki.

Po zmaganiach ruchowych udaliśmy się do Galerii Handlowej „Kaskada”, w której uczestniczyliśmy w interaktywnej wystawie „Magia liczb” poświęconej: logicznym łamigłówkom, matematycznym zagadkom i ciekawostkom z życia codziennego związanym z matematyką i statystyką.

Po drodze na dworzec wjechaliśmy na taras widokowy Bazyliki Archikatedralnej świętego Jakuba, gdzie mogliśmy podziwiać panoramę Szczecina.

Klasy II i III na przedstawieniu „Calineczka”

09.03.2017 04:00 · Drukuj
Dnia 9.03.2017 roku pojechaliśmy do "Goleniowskiego Domu Kultury" na przedstawienie pt.: "Calineczka". Przedstawienie powstało w oparciu o baśń Hansa Christiana Andersena. Na wycieczkę pojechały wszystkie drugie i trzecie klasy szkoły podstawowej.

Spektakl opowiadał o samotnej kobiecie, która bardzo chciała mieć dziecko. Elfy Bratek i Płotek spełniły to życzenie i wyczarowały Calineczkę. Calineczkę porwała żaba, która chciała żeby dziewczynka wyszła za jej syna.  Calineczka uciekła dzięki rybkom. Po ucieczce Calineczka spotkała chrabąszcza, a na zimę schroniła się u myszy. Tam poznała kreta i uratowała życie jaskółeczce. Dzięki jaskółce trafiła do przepięknej krainy elfów, gdzie poznała swego przyszłego męża.

Spektakl trwał jedną godzinę. Wszyscy aktorzy grali świetnie! Najbardziej podobały się nam postaci elfów i ropuchy, która śmiesznie śpiewała, a także Calineczki. Aktorzy robili wszystko z gracją i lekkością. Pojawiały się efekty świetlne i dźwiękowe.  Przedstawienie było super!!!

Ta baśń kryje w sobie morał, który zapamiętamy na zawsze - nikogo nie można zmuszać do miłości!

Park Trampolin z okazji Dnia Kobiet

09.03.2017 03:00 · Drukuj
W ramach uczczenia Dnia Kobiet, 9 marca klasy piąte udały się do jednego ze znajdujących się w Szczecinie parku trampolin.

Tutaj czekało mnóstwo atrakcji, takich jak: basen z gąbkami, ścieżki akrobatyczne zakończone koszami do gry w koszykówkę, trampoliny sportowe czy arena przeznaczona do gry w zbijaka.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że była to miła ODSKOCZNIA  od szkolnej codzienności.